TELEFON: 
777882332

E-MAIL:        
joga999@volny.cz

  HLAVNÍ
PRÁVĚ TEĎ
AKCE
SEMINÁŘE
PRAVIDELNĚ
V PŘÍRODĚ
LETNÍ
GALERIE
PŘIHLÁŠENÍ

REGENERAČNÍ JÓGA

DECHOVÝ STEREOTYP ÚZCE SOUVISÍ TAKÉ SE STABILIZAČNÍ FUNKCÍ TĚLA. DÝCHÁNÍ A POSTURA TĚLA JSOU SPOJENÉ NÁDOBY A NELZE JE OD SEBE ODDĚLIT


PRANAJÁMA A REGENERACE - JAK SPRÁVNĚ A HARMONICKY DÝCHAT ? JAK SE ZASTAVIT A DOPLŇOVAT SI ENERGII ?

UČÍME SE DÝCHAT,UČÍME SE ENERGETICKY VYVÁŽIT A UČÍME SE ZHARMONIZOVAT. S POMŮCKAMI SE JÓGOVÉ ÁSÁNY STÁVAJÍ SNAZŠÍMI PRO VŠECHNY, OD ZAČÁTEČNÍKŮ PO POKROČILÉ. ZVLÁŠTĚ PŘI DELŠÍCH VÝDRŽÍCH OCENÍME POMŮCKU JAKO OPORU, KTERÁ NÁS ZBAVÍ PŘEDČASNÉ ÚNAVY V POZICÍCH A DĚLÁ JÓGOVOU PRAXI ZÁBAVNOU. POMŮCKY POMÁHAJÍ S PROTAŽENÍM, UVOLNĚNÍM NEBO SPRÁVNÝM NASTAVENÍM V POZICI. POMÁHAJÍ PRODLOUŽIT VÝDRŽ V POZICI A ŠETŘÍ ENERGII. DÍKY POMŮCKÁM JSOU POSTUPNĚ POSILOVÁNY VŠECHNY SVALOVÉ SKUPINY A ROZVÍJENA POHYBLIVOST. “POUŽITÍ POMŮCEK V JÓZE JE UNIKÁTNÍ TÍM, ŽE JE TO JEDINÁ FORMA CVIČENÍ, KTERÁ DOVOLUJE SOUČASNĚ AKCI A RELAXACI. AKTIVUJÍ SE SVALY, TONIZUJÍ SE ORGÁNY TĚLA A UVOLŇUJÍ SE PŘEBYTEČNÉ DUŠEVNÍ A FYZICKÉ NAPĚTÍ ČI STRES. JÓGA S POMŮCKAMI NÁS UVOLŇUJE OD VAZBY K TĚLU A OSVOBOZUJE DUCHA. VYTVÁŘÍ POCIT MÍRU A KLIDU.”( B.K.S.IYENGAR )

TAJEMSTVÍ PRANAJÁMY A PRANAJÁMICKÉHO DECHU:

SLOVO "PRÁNA" MÁ V SANSKRTU 3 VÝZNAMY: DECH, ENERGIE A ŽIVOT. DECH JE VLASTNĚ SPOJENÍ MEZI DUŠÍ A TĚLEM. ŽIVOT SE JMENUJE DOBA STRÁVENÁ MEZI PRVNÍM NÁDECHEM A POSLEDNÍM VÝDECHEM. - VIDEO 1 DECH JE VLASTNĚ PROCES, KTERÝM SE NAŠE TĚLO ZÁSOBUJE ŽIVOTNÍ ENERGIÍ Z VESMÍRU. BEZ DECHU NENÍ MOŽNÝ ŽIVOT V NAŠEM DUÁLNÍM SVĚTĚ.

OBOHACUJEME SI ŽIVOT O KLID:

PŘEDSTAVTE SI, ŽE BYSTE SI MOHLI OKAMŽITĚ VYBRAT DOVOLENOU A ODJET NA LIBOVOLNÉ MÍSTO. PŘEDSTAVTE SI, ŽE BYSTE NĚCO TAKOVÉHO PODNIKALI PRAVIDELNĚ. BUDETE SE CÍTIT I VYPADAT MLADĚJI A ZDRAVĚJI. NAVÍC UŽ NEBUDETE VYDÁNI NA MILOST SVÝM NEKONTROLOVANÝM REAKCÍM A BUDETE SE DALEKO LÉPE VYROVNÁVAT S REALITOU. ZNÍ TO LÁKAVĚ ? DOKONALE SI ODPOČINETE – BUDETE-LI DÝCHAT NA PLNO A BUDETE-LI MÍT V HLAVĚ CHVILKU PRÁZDNO A KLID. PŘIJĎTE SI PRO BOHATŠÍ ŽIVOT S MENŠÍ NÁMAHOU.

KOMU JE CVIČENÍ URČENO ?

REGENERAČNÍ CVIKY A PRANAJÁMA JSOU VHODNÉ ZVLÁŠTĚ PRO CVIČENCE,KTEŘÍ JIŽ MAJÍ K JÓZE JASNÝ VZTAH. V RÁMCI REGENERAČNÍCH CVIKŮ A PRANAJÁMY SI KAŽDÝ MŮŽEME ZKVALITNIT HOSPODAŘENÍ SE SVOJÍ ŽIVOTNÍ ENERGIÍ.

CO JE PŘÍRODA ? BEZMEZNÉ ČISTÉ BYTÍ !
( EDUARD TOMÁŠ: 999 OTÁZEK A ODPOVĚDÍ NA CESTĚ POZNÁNÍ )